Co jest powodem występowania śluzu z krwią po miesiączce?

Mój przypadek jest dosyć skomplikowany. Mam 18 lat. Moje miesiączki są w miarę regularne... Czasem przesuwają się o 2-3 dni góra. Ale jakoś nigdy się tym nie przejmowałam, bo wiem, że mam skłonności do nerwowości i to mogło być przyczyną opóźnianego okresu.
Jednak po 2 tyg. od ostatniego okresu zaczęłam plamić. Trwa to już 4 dzień. Początkowo przez 2 dni myślałam, że dostałam wcześniejszą miesiączkę, bo tego śluzu było dużo. Ale teraz ilość śluzu znacznie się zmniejszyła. Przezroczysty śluz z czystą krwią zamienił się w żółto-brązowy śluz.
Przed poprzednią miesiączką występowała żółta wydzielina z grudkami (i dodam, że miałam pieczenia), ale to zbagatelizowałam i nie poszłam do lekarza. Teraz mnie już nic nie piecze, biorę krople oczyszczające, ponieważ mam piasek w nerkach i często chodzę do toalety.
Boli mnie podbrzusze (ale tym, też się jakoś nie przejmuję, bo od kiedy zaczęłam miesiączkować, zawsze mam jakieś bóle, byłam z tym u lekarza, ale stwierdzono, że mam taki organizm).
Dodatkowo nie mam apetytu, biorę hormony od 2 lat, bo mam niedoczynność tarczycy. I raz przez długie miesiące mam apetyt i jem dosłownie wszystko, jak odkurzacz albo żyję na głodzie. Od lipca z chłopakiem się dopieszczamy, ale współżycia żadnego nie było. Tak więc ciąże też wykluczam.
1. Co może być powodem występowania takiego śluzu?
2. Czy moje dolegliwości są poważne i czy powinnam się tym bardzo przejmować, panikować?
3. Czy dobrze robię wykluczając ciąże jako prawdopodobieństwo tych wszystkich dolegliwości?
Z góry dziękuje za pomoc!
Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

1) Obecność krwi w śluzie ok. 2 tygodnie po miesiączce może oznaczać tzw. plamienie owulacyjne - podczas owulacji dochodzi do wzrostu stężenia estrogenów, które u niektórych kobiet może spowodować utrzymujące się kilka dni plamienie.

2) Na pewno nie powinna Pani panikować, ale udać się do lekarza, gdyż objawy opisywane przez Panią mogą wskazywać na infekcję dróg moczowych (ból w podbrzuszu, częste oddawanie moczu) lub pochwy (żółta wydzielina, pieczenie). Na podstawie podanych przez Panią informacji, bez zebrania wywiadu i przeprowadzenia badania nie jest możliwe stwierdzenie przyczyn dolegliwości.

3) Jeżeli nie doszło do współżycia ciąża jest mało prawdopodobna, jeżeli chce mieć Pani pewność proszę udać się do ginekologa lub wykonać we własnym zakresie test ciążowy, dostępny w aptekach na terenie całego kraju. Tematyka ciąży i testów ciążowych jest również szeroko poruszana na naszym portalu, polecamy:

http://parenting.pl/portal/cykl-owulacyjny
http://parenting.pl/portal/test-ciazowy-1
http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy