Co jest powodem wzdęcia brzucha u osoby po usunięciu jajników?

W tamtym roku miałam guzy na prawym jajniku i torbiel na lewym.Usunieto mi całą prawą strone razem z przydatkami a z lewego usunięto torbiel i zostawili mi pół jajnika.Dwa mc.temu robiłam usg kontrolne i torbiel znów sie pojawił 6cm na 2cm.Od 2dni boli mnie podbrzusze i mam wzdęty brzuch .Bardzo sie martwie co może sie dziać.Iczywiście jestem już umówiona z ginekologiem ale dopiero w kwietniu.Mam 47 lat proszę oinformacje co sie moze dziać,boje sie kolejnej operacji.

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub w razie nasilenia dolegliwości od razu na SOR. Jedną z przyczyn może być niedrożność lub inny niepokojący stan który trzeba koniecznie wyjaśnić.