Co jest powodem zaparcia i silnego pieczenia w odbycie?

Witam, od dwóch lat miałem zaparcia a stolec był zbity i twardy. W tedy tez zacząłem mieć silne pieczenie w okolicy odbytu , zaparcia minęły a pieczenie zostało szczególnie kiedy coś dźwigam lub zrobię przysiad cokolwiek co obciąża mięśnie wewnętrzne uda i okolic odbytu jakby mi cos pękło w środku i podczas wysiłku pęka i piecze. Przepukliny nie mam . Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Opis może wskazywać na hemoroidy , proszę koniecznie udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć