Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jest powodem zatrzymania wagi u osoby na diecie wysokobiałkowej?

Dzień dobry, jestem po diecie wysokobiałkowej, na której zrzuciłam prawie 40 kg. W pewnym momencie waga przestała spadać, miałam 3 analizy składu ciała i okazało się, że tłuszcz maleje, ale rośnie poziom wody, której organizm zatrzymał nawet ponad 10 kg. Zrobiłam badania krwi - dwa razy w dwóch odstępach czasu pokazał się na wysoki kortyzol i bilirubina. Ostatnio okazało się, że mam za niskie FSH i LH (badanie w 2. dniu cyklu, stosunek - 0,4). Mam też niskie ciśnienie, puls w normie. Czekam jeszcze na wyniki aldosteronu. Czy takie wyniki mogą wskazywać na problem z korą nadnerczy? Co sygnalizuje podwyższona bilirubina?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Badania krwi - potas

Potas jest głównym elektrolitem wnętrza komórkowego w ludzkim organizmie. Jego największe stężenie znajduje się w mięśniach szkieletowych i jest niezbędnym składnikiem do utrzymywania stałych warunków wewnątrz organizmu.

Witam

Dieta wysokobiałkowa to zła dieta, która będzie doprowadzć do gromadzenia się wody w organizmie, może uszkadzać pracę nerek, wysoka bilirubina też jest od diety białkowej. Organizm przestał sobie radzić ze źle zbilansowana dietą i dlatego przestała Pani chudnąć oraz pojawiają się pierwsze skutki uboczne. Polecam wizytę u dietetyka aby ułożył Pani dietę odpowiednio zbilansowaną.

Magdalena Maciejewska dietetyk Bydgoszcz http://www.maciejewska.eu

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy