Co jest powodem zawrotów głowy trwających od 2 miesięcy?

Witam od 2 miesięcy męczę się z zwrotami głowy i zachowaną równowagą. Po badaniach wstępnych wszystko wskazuje na otoskleroze. Mam szumy uszne i niedosłuch.Obecnie oczekuje na wyniki z badania rezonansu. Od 2 miesięcy biorę betaserc i cavinton ale zawroty nie ustępują. Ile czasu potrzeba żeby takie tabletki zadziałały? Nie czuje żebym gorzej słyszała czy w takim przypadku konieczna jest operacja? I czy po operacji zawroty miną?

Po pierwsze jakie masz ciśnienie krwi? Jeżeli niskie to Cavinton i Betaserc obniiżą ci ciśnienie krwi jeszcze bardziej i wzmożą się zawroty głowy i szumy uszne. Odstaw te dwa leki do czasu potwierdzenia rozpoznania otosklerozy. Te leki nie pomogą na otosklerozę, ktoś leczy cię po omacku. Przyślij mi swoje subiektywne i obiektywne badania słuchu to powiem ci czy to otoskleroza. RM nie potwierdzi otosklerozy. Należy wykonać badanie TK-tomografii komputerowej uszu środkowych. Otoskleroza występuje rodzinnie i jedynym jej leczeniem jest wczesne leczenie operacyjne w dobrym ośrodku klinicznym.