Co jest powodem, że dziecko 9 miesięczne ma problemy ze snem?

Mój syn ma aktualnie 9 miesięcy. Samo zrelaksowanie się i zaśnięcie jest problemem, do tego dochodzi krzyk ,który pojawia się w trakcie jego spania. Obserwując go mam wrażenie jakby miał boleści z brzuszkiem ,albo nerwice. Obkręca się w różne strony ,potrafi z pozycji śpiącej/leżącej usiąść. Jestem już zmęczona... Co mam robić? Pomocy

Dzień dobry, w pierwszej kolejności zalecam konsultację u lekarza pediatry. Przyczyny zaburzeń snu u dziecka mogą być różne: biologiczne lub/i psychologiczne. Dopiero po wyeliminowaniu tych pierwszych, należy rozważyć czynniki psychologiczne. Te z kolei mogą wynikać z napięć, jakich doświadcza syn np. w zw. z konfliktami między dorosłymi (np. rodzicami). Drogą internetową jednak nie da się ustalić żadnej diagnozy. Niezbędna jest konsultacja w gabinecie u lekarza.

Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Z Pani opisu, wynika że zalecana byłaby dla Pani Synka, tylko osobista konsultacja pediatryczna oraz przydatna kontrolna psychologiczna, celem dotarcia do przyczyny symptomatycznej.

Z serdecznymi pozdrowieniami dla Pani i Synka,

irena.mielnik.madfej@gmail.com tel. 502 749 605