Co jest powodem złego samopoczucia u osoby z objawami anemii?

Mam obniżone RBC 4,31, HTC 39%, PDW 12%, podwyższone MCH 40,8, MCHC 45,7 g/dl. Sprawdzałem wit. B12 jest w normie. żołądek po gastroskopii, zaczerwieniony, ścieńczony ale kwas solny normalnie wydzielany, wycinek nie wykazał nic groźnego. Czuję się niezbyt dobrze, objawy jak przy anemii. HGB 17,6 g/dl. Co może być za przyczyna? Trochę podwyższony cholesterol 244, OB w normie. Mam 74 lata.

Lek. Paweł Szadkowski

Wyniki, które Pan podał nie świadczą o niczym niepokojącym. Przyczyn osłabienia jest bardzo dużo i niezbędne do postawienia diagnozy, czy choćby jakiegoś konkretnego podejrzenia, jest zebranie dokładnego wywiadu, przeprowadzenie pełnego badania fizykalnego i ewentualnie pogłębienia diagnostyki. W pierwszej kolejności oceniłbym układ sercowo-naczyniowy.