Co jest powodem zmian nastroju u osoby z wysokim TSH?

Od 2 lat odczuwam zmiany nastroju, głównie spadki energii, słabe samopoczucie, drgania mięśni. Stresu nie mam szczególnie dużo. Magnez, potas w normie. Życie prywatne względnie ułożone. Jem zdrowo, nie mam nadwagi. Ćwiczę na siłowni 3x w tygodniu (bez suplementacji). Po ostatnich badaniach wyszły mi małe braki witaminy D3 (ok 25ng/ml). Zaciekawił mnie również dość wysoki poziom TSH (3,5 - norma 0,3-4,2), na poprzednim badaniu pół roku temu było 4,05. Czy należy wykonać jakieś dodatkowe badania?

Witam, zachęcam do wykonania dodatkowych badań i konsultacji z lekarzem. Natomiast, jeśli wszystkie badania bedą w normie, to zachęcałabym do skorzystania z wizyty u psychoterapeuty i sprawdzenia czy Pana stan nie ma podłoża psychologicznego. Pozdrawiam

Dzień dobry.

Poi pierwsze proponuję wizytę u lekarza rodzinnego, który. jeśli zajdzie taka potrzeba zleci wykonanie odpowiednich badań i konsultację u innych specjalistów.
Ponadto proponuję skorzystać również z pomocy psychologa - psychoterapeuty.

Życząc odwagi i powodzenia,
D.Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl
FB: @nadzycie