Co jest przyczyną bólu jajników i podbrzusza po stosunku?

Strasznie bolą mnie jajniki lub podbrzusze po stosunku. Ból (przy którym nie mogę się załatwić) jest nie do wytrzymania. Gdy stoję, to na wpół zgięta, bo w pozycji wyprostowanej ból się nasila. Byłam u lekarza z tym problemem, miałam robione USG, które nic nie wykryło. Pani ginekolog powiedziała, że "już tak mam". Zapisała mi tabletki antykoncepcyjne, które brałam pół roku. Podczas brania tabletek wszystko było w porządku, nie występowały żadne bóle. Przestałam brać tabletki około 3 miesiące temu i bóle wróciły. Nie wiem co mi jest, bardzo się tym przejmuję, bo uważam, że to nie jest normalne. Bardzo proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W przypadku dolegliwości bólowych podczas stosunku należy wziąć pod uwagę m.in. torbiele jajników oraz endometriozę. Wynik badania usg jest prawidłowy dlatego torbiele jajników można wykluczyć. Natomiast należy rozważyć endometriozę. Powinna Pani umówić się na kolejna wizytę do ginekologa.

Pozdrawiam