Mężczyzna , 27 lat Witam Mam taki problem otóż od około połowy grudnia z przerwami bolą mnie stawy rzadziej kości na ok 2 tygodnie przed bólem lekko się przeziębiłem nie było kataru ani kaszlu tylko miałem pozapychane uszy i szum w uszach. Ból stawów scharakteryzowałbym jako chwilowe lekkie kilkusekundowe ukłucie lub lekkie kręcenie bóle te najczęściej pojawiają się w okolicy kolan nadgarstków łokci rzadziej kości rąk czy nóg.Mam 26 lat w listopadzie miałem robiąną morfologię która była ,,wzorowa"Czy to białaczka
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Kaszel – Kaszel jest odruchem obronnym wywołanym przez podrażnienie błony śluzowej. Jest najczęściej spotykanym objawem chorób układu oddechowego. Odruch kaszlowy może być wywołany przez dostanie się do dróg oddechowych ciała obcego, zwiększonej zawartości gazów drażniących we wdychanym powietrzu, pyłów, nadprodukcji wydzieliny w drogach oddechowych, a także przez działanie czynników chorobotwórczych (bakterie, wirusy, grzyby).

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: