Co jest przyczyną braku okresu po zaprzestaniu karmienia?

Urodziłam synka przez CC. Przez ok. 2 miesiące karmiłam piersią i dokarmiałam butelka bo był głodomór. Mały ssał piersi długo, a mimo tego nie najadał się. Małemu mijają już 4 miesiące życia, a ja nadal nie dostałam okresu po zaprzestaniu karmienia. Zabezpieczałam się z mężem za każdym razem, nigdy prezerwatywa się nie ześlizgnęła czy pękła. Ogólnie powiem zawsze była całą z zawartością. Odstawiłam małego właściwie od razu. Pokarm jeszcze miałam jakiś czas. Teraz już go nie ma i trochę bolały mnie piersi ale pokarmu już nie było. Czasem też dół mnie pobolewa.
Czy możliwe, że jestem znowu w ciąży, czy może mam zaburzenia hormonalne? Przed ciążą też nie raz mi się miesiączka spóźniała, nawet miesiąc. Boję się, że mogę być w ciąży, chociaż byłoby to chyba jakimś cudem, bo naprawdę zabezpieczałam się. Wiem, że niby to nie 100 % pewności ale nie przesadzajmy, tak to by się chyba nikt na świecie nie kochał skoro miałoby to nic nie dawać? Po pierwsze nie pierwszy raz to używałam.
Więc świruje, bo boję się być drugi raz w ciąży. Mój mąż twierdzi, że mogę mieć zaburzenia hormonalne. Wiadomo, że mogę iść do lekarza ale oczywiście boję się, że moje obawy się potwierdza.
Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie!

Jeżeli w pierwszych miesiącach karmiła Pani piersią, laktacja wstrzymywała Pani cykle. 4 miesiące od porodu to stosunkowo krótki czas dla organizmu dla stabilizacji układu hormonalnego. Proponowałabym odczekać jeszcze 2 miesiące. Jeżeli miesiączka się nie pojawi, dopiero wtedy konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Ciąży, jak słusznie Pani zauważyła, nigdy nie można wykluczyć. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie testu ciążowego, choć faktycznie, ryzyko ciąży wydaje się być znikome.

Pozdrawiam.