Co jest przyczyną braku pęcherzyków jajnikowych?

Witam!
Mam takie pytanko otóż moje pęcherzyki występują tylko w prawym jajniku i są zbyt małe żeby pękły i doszło do zapłodnienia i dlatego przyjmuję lek na wywołanie jajeczkowania c********** raz dziennie od 5 do 9 dnia cyklu.
Dlaczego w drugim jajniku nie ma tych pęcherzyków i czy to ma duży wpływ na niemożność zajścia w ciąże? Ponieważ staramy się z mężem o dziecko i czy ten lek jest w stanie mi pomóc?

Witam!

Trudno mi powiedzieć, co jest brakiem pęcherzyków jajnikowych w drugim jajniku. Może to być np. winą wady budowy lub przedwczesnego wygaśnięcia jego czynności. Aby to ustalić konieczne byłyby dokładne badania. Na pewno ma to wpływ na trudności w zajściu w ciążę.

Ponieważ w jedynym czynnym jajniku nie zachodzi owulacja, nie mogło dojść do zapłodnienia. Lek który Pani przyjmuje stosuje się do wywołania owulacji. Ponieważ w jajniku są widoczne pęcherzyki, jest duża szansa że zadziała. Taką terapię można podjąć w 6 cyklach. Dopiero jeżeli po takim czasie nie zajdzie Pani w ciążę, podejmuje się inne próby leczenia niepłodności. Wówczas w grę wchodzą inseminacje domaciczne, a w ostateczności zapłodnienie pozaustrojowe.

Istnieje duża szansa, że stosowane leczenie wywoła owulację i zajdzie Pani w ciążę. Jednak należy Pamiętać, że leczenie niepłodności wymaga dużej cierpliwości i pozytywnego nastawienia.