Co jest przyczyną brązowej wydzieliny?

Mam 16 lat, od 3 lat mam regularny okres. Seks rozpoczęłam w wieku 15 lat i od miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne (właśnie kończę pierwsze opakowanie). Od około 4-6 dni, zamiast zwykłego śluzu, zauważyłam jakąś brązowo-białą wydzielinę. Odczuwam pieczenie oraz ból w okolicy pochwy i mam trudności z dotykaniem się w tamtych miejscach, ponieważ ból jest tak silny. Co to może być? Wiem, że powinnam zgłosić się do lekarza, ale uważam swojego lekarza za niekompetentnego. Przy ostatnich wynikach badań sama złapałam go na błędzie, więc mu nie ufam.

Witam serdecznie!

Niestety opisane objawy mogą wskazywać na infekcję dróg rodnych - wskazuje na to nagłe wystąpienie objawów, zmiana wydzieliny, dolegliwości bólowe. Rodzaj drobnoustroju jest niemożliwy do określenia bez badania.
W przypadku przyjmowania tabletek hormonalnych antykoncepcyjnych również może pojawić się plamienie z dróg rodnych jednak nie powinny wówczas pojawić się opisane przez Panią dolegliwości.

Przyczyną krwawienia międzymiesiączkowego mogą być również schorzenia dróg rodnych, jeżeli w ostatnim czasie nie była wykonywana cytologia konieczne jest jej przeprowadzenie.

Niestety bez wizyty u lekarza się nie obejdzie. Jeżeli nie ma Pani zaufanie do swojego lekarza, niestety należy poszukać innego.

Pozdrawiam