Co jest przyczyną częstych zgag?

witam moj chlopak dosc czesto miewa zgege chcialabym wiedziec co moze byc tego przyczyna , mysle ze nie jest to kwestia diety gdyz zdrowo sie odrzywia i nie spozywa duzych ilosci kawy , jest to dosc uciazliwe dla niego

Problemy ze zgagą dotyczą najczęściej osób, które maja nadwagę lub palą papierosy.

Zgagę nasilają:

- produkty zawierające kofeinę (kawa, czekolada)
- mięta
- cebula
- ostre przyprawy
- napoje gazowane
- zbyt obfite posiłki

Jeśli problemy ze zgaga pojawiają się bardzo często, warto wybrać się do lekarza, ponieważ może to być skutek różnych chorób.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl