Co jest przyczyną dziwnych ataków?

Witam! Kilka lat temu pojawiły się u mnie dziwne objawy: Silny ucisk w klatce piersiowej powodujący duszność, nagłe uderzenie gorąca, a następnie omdlenie, ale bez utraty przytomności. Ciśnienie najczęściej miałem wtedy ok czyli 120/90, ale puls nawet 96. Po takim ataku jestem strasznie roztrzęsiony i wyczerpany (chociaż trwa to zaledwie 2-4 min), czuje się jakbym przerzucił tony węgla. Przez kilka kolejnych dni mam biegunkę. Objawy te występowały z częstotliwością raz na miesiąc, ale z czasem doszło do tego, że pojawiały się nawet dwa razy w tygodniu. Do tego doszły bóle głowy i skoki ciśnienia. Przeszedłem szereg badań kardiologicznych od EKG, Echo serca po Holter. Lekarz stwierdził że mam serce jak dzwon. Jednak objawy nie zniknęły. Proszę o pomoc. Pozdrawiam chory.

Witam serdecznie.
Przyczyny kardiologiczne Pana dolegliwości zostały wykluczone. Dlatego trzeba wykluczyć schorzenia układu oddechowego. Proponuję wykonanie RTG klatki piersiowej. Należy również w takim przypadku oznaczyć poziom TSH, który wskaże czy nie ma zaburzeń hormonalnych ze strony tarczycy. Przyczyną dolegliwości mogą być również zaburzenia nerwicowe.
Ze względu na podwyższone wartości ciśnienia tętniczego krwi należy włączyć odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam