Co jest przyczyną kołatania serca i ataków duszności?

Mój mąż od pewnego czasu ma ataki duszności, kołatanie serca. Ataki pojawiają się nagle, bez przyczyny, nie towarzyszą temu żadne nerwy. Mąż ma 27 lat, jest szczupły. W jego rodzinie występowały zgony w wyniku wylewu. Nie wiem co powinniśmy zrobić, od czego zacząć leczenie i czego wynikiem są te ataki. Bardzo proszę o radę - czego to mogą być objawy?

ponad rok temu

Witam!
Trudno obiektywnie stwierdzić, czy mąż nie jest poddany pewnym strsorom, które mogą wpływać na jego stan zdrowia. To, co pozornie nie stresuje często okazuje się być stresorem.
Proponowałabym, aby mąż zgłosił się do lekarza (pierwszego kontaktu, kardiologa) i wykonał badania (echo serca, ekg), a także stosował się do zaleceń lekarza. Trudno za pomocą portalu postawić diagnozę. Proszę pamiętać, że tylko kontakt bezpośredni ze specjalistą zapewni właściwą diagnozę oraz leczenie.
Pozdrawiam