Co jest przyczyną kruchości zębów?

Witam, mam pytanie dotyczące kruchości zębów, ostatnio kilka razy zdarzyło mi się, że ułamał mi się ząb, czy to jest spowodowane ubytkami czy może być to np. uwarunkowane genetycznie?
ponad rok temu

Witam,
Bardzo proszę zgłosić się do gabinetu stomatologicznego,w celu określenia rodzaju problemu.Kruchość i łamliwość zębów może mieć podłoże różnego rodzaju.Główną przyczyną łąmliwości zębów jest ich przeciążanie.Jeśli do tego dojdą jeszcze np.nieszczelne wypełnienia,znaczne odwapnieie zębów,próchnica itp. to efektem może być ukruszenie,czy też złamane korony zęba.Konsultacja stomatologiczna jest w tym wypadku niezbędna.
Pozdrawiam.

Większość problemów z zębami wynika z zaniedbań higienicznych oraz nieprawidłowo założonymi wypełnieniami pod którymi rozwija się próchnica osłabiając zęba. Niezbędna jest dokładani diagnostyka w gabinecie stomatologicznym.