Co jest przyczyną krwawienia z odbytu?

Mam 23 lata i dziś pierwszy raz w życiu zauważyłam krew na papierze toaletowym (wykluczam okres). W toalecie było czysto. Krew była świeża, czerwona. Nie wiem czy można uznać to za hemoroidy, jeśli nie mam innych objawów? Jakie badania powinnam zrobić? Jestem przerażona. Nigdy nie miałam problemów z zaparciami, wręcz przeciwnie. Aktualnie nie mam biegunki. Absolutnie wykluczam również seks, w tym penetrację odbytu. Co może mi dolegać?

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej są to hemoroidy, sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który po badaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu.
Pozdrawiam