Co jest przyczyną moich dolegliwości?

Witam. Mam 19 lat. Od około pół roku mam bóle w nadbrzuszu i ciągłe nudności i pieczenie, bóle klatki piersiowej. Schudłam w tym czasie ponad 10kg. Wykonano gastroskopie 2 razy i wykazały one refluks żółciowy i nadżerki. USG jamy brzusznej w normie. Przyjmowałam leki lecz nie dawały one efektu. W tej chwili przyjmuje V****r i czuje się źle. Wykluczono celiakie, pasożyty i lamblie. Morfologia na granicy normy. Dodam, że jestem również pod opieką ginekologa ponieważ od trzech miesięcy nie mam miesiączki tylko plamienia. W tej chwili z tego powodu przyjmuje lek który ma wywołać miesiączkę.(ciąża wykluczona)prawdopodobnie mam Zespół policystycznych jajników. Proszę o poradę co jeszcze mogę zrobić w tym celu żebym mogła normalnie funkcjonować.

Lek. Karolina Dębska

Witam.

Przeszła Pani szeroką diagnostykę przewodu pokarmowego. Nudności i pieczenie można przypisać nadżerkom w żołądku. Nie pisze nic Pani o tym czy miała Pani wykonywane badanie na obecność bakterii Helicobacter Pylori w żołądku. Jest to pomocne badanie przy objawach tzw. dyspeptycznych. Podjęcie leczenia tej bakterii może Pani pomóc.

Jeśli ma Pani tak niską morfologię, proszę wykonać badanie na obecność krwi w kale - możliwe że nadżerki w żołądku krwawią lub zniszczona błona śluzowa żołądka hamuje wchłanianie żelaza, co jest przyczyną słabych wyników krwi.

Zanik miesiączki może być spowodowany utratą wagi.
Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszą diagnostyką. Myślę również, że ginekolog powinien określić przyczynę zaniku miesiączki, gdyż może być on niezwiązany z resztą Pani objawów.

Pozdrawiam.