Co jest przyczyną nawracającego bólu piersi?

Może mnie Pani źle zrozumiała, ja już nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, więc dlaczego znów pojawił się ból piersi, tak jak przy okresie? Okres już miałam w tym miesiącu - skąd ten ból piersi znów? Czy to normalne?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Ból piersi często wywołany jest zaburzeniami hormonalnymi lub zespołem napięcia przedmiesiączkowego. To pierwsze jest dość prawdopodobne, skoro odstawiła Pani niedawno tabletki antykoncepcyjne. Nieregularność cykli również wskazuje na rozchwianie hormonalne jako przyczynę bolesnych piersi.
Radzę odczekać kilka miesięcy, obserwować się, i jeśli cykle nie ulegną uregulowaniu (powinno to nastąpić najdalej w ciągu 6 miesięcy od odstawienia hormonów), zgłosić się na wizytę do ginekologa. Jeżeli zaś będzie Pani miała regularne miesiączki, a piersi nadal będą boleć i to nie tylko w drugiej fazie cyklu (zespół napięcia przedmiesiączkowego), to również wskazana będzie wizyta u specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie!