Co jest przyczyną niedowładu mięśni w lewej ręki?

Witam. Pytanie dotyczy bezwładnego mięśnia w lewej ręce. Od 10 dni nie potrafię unieść dłoni wierzchem do góry, ani zbytnio rozprostować palców. Mogę chwytać i poruszać w przeciwnym kierunku. Nie potrafię napiąć tego mięśnia od łokcia do dłoni. Byłem u kilku lekarzy bo odsyłają jeden do drugiego a żaden nic nie zrobił nawet, usłyszałem tylko że to coś z nerwem lub mięśniem i teorie od tego że samo przejdzie po wizytę na fizjoterapii w kolejnej klinice. Nie odniosłem żadnego urazu dodam. Michał

Jeśli nie ma stanu zapalnego może to być uwięźnięcie nerwu przy długotrwałym napięciu w okolicach łokcia. Jeśli tak, to powinna towarzyszyć bolesność. Przyczyna może też być w dyskopatii. Może to też być mocny skurcz mięśni zginaczy dłoniowych. Dobry fizjoterapeuta za pomocą testów powinien zdiagnozować przyczynę i poradzić sobie z problemem.