Co jest przyczyną nierównych piersi u czternastolatki?

Witam,

Mam 14 lat, tak jak w pytaniu. Moja pierś jest 2 razy większa. Od paru miesięcy mnie boli. Brodawka stała się czerwona i twardsza, kiedyś zauważyłam coś białego na brodawce, boję się, że to jest rak, pomóżcie! Do tego w wakacje będę się bała wyjść w kąpielówkach, bo będzie widać różnicę piersi. ; (

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Rozmiar obu piersi może różnić się nawet u dorosłej, dojrzałej kobiety, natomiast w okresie dojrzewania taka asymetria jest zupełnie normalna.
Zaczerwienienie i stwardnienie mogą jednak świadczyć o zapaleniu w obrębie gruczołu piersiowego, dlatego powinnaś udać się na wizytę do lekarza ginekologa.
Rak piersi w Twoim wieku zdarza się niezwykle rzadko.
Pozdrawiam serdecznie!