Co jest przyczyną niskiego tętna?

Witam.Zaczne ze nigdy nie mierzyłem sobie tętna,ale jakis czas temu zaczęłam i zauważyłam ze jest niskie niż powinno.Od 46do65.Mam 45lat,jestem zdrowa,nie pije alkoholu i nie pale papierosów,badam sie regularnie aczkolwiek nie uprawiam sportu poza spacerem.Co jest przyczyna tak niskiego tętna?Dodam ze czuje sie dobrze i nie mam żadnych niepokojących objawów. Pozdrawiam .

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazane wykonanie ekg aby sprawdzić czy nie ma arytmii/bloku.
Pozdrawiam