Co jest przyczyną opóźnienia krwawienia przy antykoncepcji?

Witam, od 7 miesięcy zażywam jednoskładnikową tabletkę antykoncepcyjną, do tej pory okres zawsze dostawałam regularnie, w tym samym dniu mniej więcej o tej samej porze. Jednak okres spóźnia mi się już dwa dni ( jednak do nowego opakowania pozostały mi jeszcze 3 dni). Od około tygodnia jestem chora, przyjmuję różne leki , witaminy ( nie antybiotyk) czy możliwe żebym zaszła w ciąże stosując regularnie tabletki, bez pominięcia oraz bez wymiotów tudzież biegunki ?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli w obecnym cyklu faktycznie nie doszło do zadziałania wymienionych przez Panią czynników wpływających na skuteczność tabletek to ciążę należy wykluczyć.
Przy dłuższym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych często dochodzi do zmiany charakteru miesiączki, jej ilości, barwy i czasu występowania. Zdarza się także, że w danym cyklu może nie wystąpić krwawienie w ogóle. Ponowny brak krwawienia w następnym cyklu wymaga już jednak diagnostyki.

W Pani przypadku najpewniej zadziałały czynniki takie jak infekcja j przyjmowane leki. Jeżeli krwawienie nie wystąpi proszę rozpocząć nowe opakowanie w wyznaczonym dniu.
Pozdrawiam.