Co jest przyczyną plamień i bólów brzucha podczas owulacji?

Witam, Mam 24 lata. Od prawie roku mam problem z miesiaczka. Przed okresem pojawiaja sie ciemne plamienie, potem zaczynam krwawic, potem znowu nic nie ma i w koncu po paru dnich pojawia sie miesiaczka. Czasami mam mnostwo objawow, okropne bole brzucha i piersi a czasami nie mam zadnych. Moj cykl jest bardzo krotki - trwa zaledwie 21-4 dni. Podczas owulacjii wystepuje u mnie silny bol po prawej stronie i czuje sie fatalnie. Co to moze byc? Prosze o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Dolegliwości bólowe mogą wynikać z wielu przyczyn. Natomiast odnośnie całego opisu niewątpliwie zwraca uwagę cechy zaburzeń hormonalnych. Proponuję dodać badania hormonów płciowych i udać się do lekarza ginekologa