Co jest przyczyną plamień po okresie?

Witam,
mam pytanie mam 27 lat i pierwszy raz coś takiego jak plamienie. Martwię się co to może być. Okres miałam prawidłowo i po ok 10 dniach dostałam plamienia bardzo malej ilości, troszeczkę odczuwam to tak jak miałabym dostać okres. Trwa to już pk 4 dni współżyłam z partnerem przed okresem ale nie doszło do wytrysku. Mam natomiast ostatnio troszeczkę stresu jak i problemy z wagą, bo przy wzroście 168 cm ważę 49 kg.

Czy to może być tym spowodowane?
Proszę o pomoc, bo się martwię...

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli krwawienia międzymiesiączkowe będą pojawiać się częściej warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który będzie mógł zbadać oraz zrobić ewentualną cytologię. Przyczyna krwawień międzymiesiączkowych jest różna: mogą to być krwawienia kontaktowe: np.: po współżyciu, krwawienia wynikające z obecności nadżerki lub procesu zapalnego. Zalecam skonsultowanie się z lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam!