Co jest przyczyną problemów z wypróżnianiem u 5-latki?

Witam, moja 5letnia córka ma problem z wypróżnianiem się. Robi kupę raz na 2 do 4 dni. Jaka może być tego przyczyna i co można jej podać, żeby się częściej wypróżniała. Dziękuję

Lek. Michał Lenard

Zaparcia u dzieci najczęściej nie mają przyczyny organicznej. Sugeruję wizytę u pediatry, który zbada córkę i zleci odpowiednie leczenie. Pozdrawiam!