Co jest przyczyną swędzenia skóry ciała?

Witam, Strasznie swędzi mnie skóra (całego ciała), szczególnie wieczorem. Kiedyś ręce lodowate , teraz odczuwam mrowienie i pieczenie. Skóra czysta bez wysypki i jakichkolwiek innych zmian. Ciągle jestem zmęczona. Pocę się nadmiernie. W nocy zgrzytam na zębach. Sińce pod oczami. Morfologia w normie , oprócz eozynofile 0,64 (norma 0,02-0,5 tyś/ul%) 9,7 % (1,00-6,00). Lekarz wykluczył pasożyty . Leki na alergie oraz nerwicę też nie pomagają. Nie zmieniłam proszku do prania , jem to co zawsze.

Witam,
Niepokojące objawy fizjologiczne, w tym jak pani pisze: swędzenie, pocenie i ciągłe zmęczenie należy w pierwszej kolejności konsultować z lekarzem, co jak rozumiem pani zrobiła.
Jeżeli konsultacje lekarskie nie wskazują przyczyn fizjologicznych, warto rozważyć czynniki psychiczne.
Czasem bowiem nasze trudne stany emocjonalne przejawiają się pod postacią objawów fizjologicznych. Pacjenci skarżą się wtedy na dolegliwości wszelkich części ciała, a najczęściej skargi dotyczą układu trawiennego, nieprzyjemnych doznań (w tym swędzenia, cierpnięcia, drętwienia), wysypki oraz przewlekłego zmęczenia. W ten sposób ciało daje nam znać, że w życiu dzieje się coś, z czym trudno sobie poradzić, a nawet trudno sobie uświadomić czy nazwać problem...
Warto w takiej sytuacji zapytać siebie samego czego naprawdę w życiu potrzebuję, czego mi brakuje? Czy moje życie wygląda tak, jak bym chciała?
Wiem, że trudno czasem brać pod uwagę czynniki psychiczne, ale zachęcam panią do rozważanie tej opcji w pokonywaniu pani trudności.

Może pani poczytać informacje na temat zaburzeń somatyzacyjnych: https://portal.abczdrowie.pl/zespol-briqueta

Z poważaniem,
R.Kwiatkowska

Witam zalecam odwiedzić alergologa ze swędzeniem ciała.

Z zasinieniami pod oczami najlepiej będzie skonsultować się u lekarza medycyny estetycznej, pomocne są zabiegi light eyes, dar circle, mezoterapia- zabiegi te dobiera lekarz po konsultacji pacjenta.

Ze zgrzytaniem zębów- bruksizm - polecam zabiegi z botoxem u lekarza medycyny estetycznej lub u dentysty.