Co jest przyczyną szybkiego postępu astygmatyzmu?

Drastycznie szybko postępuje u mnie astygmatyzm. Okulista wykluczył stożek rogówki. Co może być przyczyną? Jest w Polsce klinika która specjalizuje się w takich przypadkach? Pozdrawiam

Witam. Astygmatyzm postępuje do 30 toku życia. Zrobić mapę rogówki lub wideokeratografie i czekać .zabiegi najlepiej po 21 roku czyli koło 25 lat. Teraz soczewki twarde. Pozdrawiam serdecznie