Co jest przyczyną wysokiego kortyzolu w organizmie?

Co jest przyczyną wysokiego kortyzolu w organizmie i jakie zrobić badania mam 31,76ug/dl lecze się na nadciśnienie od 3 lat kilkakrotnie miałam zmieniane leki i żadne nie mogą obniżyć ciśnienia, do tego ciągle tyję a do endokrynologa jest ponad roczny czas oczekiwania. Morfologia lipidogram jonogram glukoza kreatynina mocznik HCV HBsAg w normie tylko(Alat AspAT CRP i OB wysokie) Jakie badania zrobić żeby ustalić przyczynę podwyższonego kortyzolu i co takie wyniki mogą oznaczać

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani spróbować przyspieszyć wizytę u specjalisty endokrynologa. Wykonywanie badań dodatkowych bez zbadania oraz oceny badań dotychczas wykonanych mija się z celem.