Co jest przyczyną wytrysku u mężczyzn bez orgazmu?

Witam! Ja i mój partner mamy po 25 lat, żyjemy w związku od 4 lat. Pierwszy raz zdarzyło się, że zaraz po rozpoczęciu stosunku partner miał ejakulację, której nie towarzyszył orgazm. Jest to wielkie zaskoczenie dla Nas obojga ,wręcz partner był w szoku, ponieważ stosunek zapowiadał się świetnie, a był krótki i bez orgazmu. Dopatruję się podłoża psychologicznego. W Internecie jest mało informacji na ten temat, jedyną jaką przeczytałam, to, że taki stan rzeczy świadczy o braku zainteresowaniem partnerką. Muszę wiedzieć, czy warto iść od razu z tym do specjalisty i oczywiście do jakiego? Z góry dziękuję za odpowiedź. PS Żartobliwie rzecz biorąc, pojawia się okazja do udawanego orgazmu u mężczyzn. Pozdrawiam, Ivon
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Jeżeli sytuacja taka zdarzyła się raz, nie ma powodów do niepokoju. Natomiast jeśli partner nigdy nie osiągał orgazmów lub powtarza się to regularnie od jakiegoś czasu - wtedy warto wybrać się do seksuologa. Warto też sprawdzić, czy w ostatnim czasie partner nie zaczął przyjmować jakichś leków, których skutkiem ubocznym mogą być problemy z osiągnięciem satysfakcji seksualnej, czy nie pogorszył się jego stan zdrowia. Zachęcam tez do rozmowy z partnerem, czy ten stosunek różnił się dla niego od poprzednich, jak oceniał swój poziom podniecenia i odczuwania przyjemności w trakcie?