Co jest przyczyną zamazanego obrazu?

Gdy patrzę na jakiś przedmiot to nie widzę środka to znaczy jest zamazany, widzę tylko jego lewą i prawą stronę a środek nie. Mam to tylko na jednym z oczu na prawym. Lekarze badali oko bo na nie, nie widzę (zamazany obraz) ale nie wiedzą co to może być, powiedzieli tylko żebym poczekała do 21 roku życia bo do tego wieku kształtuję się gałka oczna. Badali także nerwy wszystko ale nadal nie wiedzą co to jest. Co może być tego przyczyną?
ponad rok temu

Dzień dobry.

Istnieje wiele przyczyn zaburzenia widzenia środkowego czy mroczków centralnych - od zmian demielinizacyjnych, neuropatii czy zmian uciskowych. A tak jak Pani napisała gałka oczna rozwija się do 21 roku życia. Pisała Pani również ze badano nerw wzrokowy, a czy wykonano MRI o wykluczenie ewentualnej przyczyny naczyniopochodnej?

Jeśli jest Pani pod stałą opieką okulistyczną to bardzo dobrze. Proszę zdać się na specjalistów.