Co jeszcze mogę zrobić, aby stan mojej cery się poprawił?

Witam serdecznie, jestem 25 letnią kobietą, zmagającą się od 10 lat z trądzikiem. Wystepuje on tylko na twarzy. Próbowałam wszystkiego: kremy, maści, tabletki, tabletki antykoncepcyjne, peelingi. Zbadałam tarczycę, podwyższone TSH, zażywam Euthyrox, wszystko jest w normie. Zbadałam hormony, podwyższony testosteron, dostałam odpowiednie tabletki antykoncepcyjne. Nie mam żadnych alergii pokarmowych, bardzo dbam o higienę skóry twarzy. Co jeszcze mogę zrobić aby stan mojej cery sie poprawił ?

Dzień dobry,

Proszę zgłosić się do specjalisty na konsultację w celu dokonania oceny rodzaju cery oraz jej zapotrzebowań. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja domowa, sposób odżywiania się oraz prowadzony tryb życia. Istnieje wiele zabiegów laserowych, które mają działanie antybakteryjne i ograniczają powstawanie nowych zmian.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.