Co jeszcze może oznaczać kłucie w lewym jajniku?

Płeć: kobieta, wiek: 17 lat. 1 sierpnia wziełam ostatnią tabletkę ze swojego pierwszego w życiu opakowania tabletek antykoncepcyjnych (dodam, że nie były one wydane z polecenia lekarza - dostałam je od koleżanki). Przez cały okres brania owych tabletek miałam krwawienia, jednak ich nie odstawiłam. Po skończeniu opakowania, po około 7 dniach powinno nastąpić krwawienie z odstawienia, które do dzisiaj (24 sierpnia) nie nastąpiło. 13 sierpnia współżyłam z chłopakiem. Co prawda zabezpieczyliśmy się, ale nie mam pewności czy skutecznie. Dwa dni po stosunku zaczęłam odczuwać kłucie w okolicach lewego jajnika, które z czasem nasiliło się i nadal mi dokucza. Boję się, że może to być ciąża. Zastanawiam się nad kupnem testu ciążowego, jednak nie wiem czy skutecznie wykryje on ciążę przed okresem. Miesiączkuję nieregularnie, a przez to, że brałam tabletki hormonalne nie mam pojęcia kiedy mogę spodziewać się okresu. Co mam zrobić, żeby test ciążowy wyszedł wiarygodny? Czekać? Jeżeli tak, to jak długo? Co jeszcze może oznaczać kłucie w lewym jajniku? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Opisywane przez Ciebie dolegliwości nie są typowe dla ciąży. Ponadto, objawy stanu błogosławionego nie pojawiają się już po 2 dniach od zapłodnienia. Być moźe przyczyną "kłucia" jest np. torbiel jajnika. Jeśli jednak możliwość zajścia w ciążę nie jest wykluczona, zrób test. Jego wynik powinien już teraz być wiarygodny.

Plamienia podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych są najczęstszym objawem ubocznym, szczególnie przy pierwszych kilku opakowaniach. Rozumiem, że przyjęłaś tylko jedno opakowanie. Trudno teraz zgadywać, kiedy pojawi się miesiączka. Po odstawieniu hormonów cykl zwykle nie od razu wraca do normy, dlatego niewyjkuczone, że przez klka miesięcy krwawienia pojawiać się będą bardzo nieregularnie.

To bardzo nierozsądne, przyjmować tabletki bez konsutacji z lekarzem. Mają one wiele potencjalnych działań ubocznych, nieraz niebezpiecznych dla życia, dlatego też przed ich przepisaniem lekarz powinien zbadać Cię i zebrać wywiad.

Pozdrawiam serdecznie!