Co ma wpływ na powstawanie określonej orientacji seksualnej?

Chciałbym zapytać co ma wpływ na powstawanie określonej orientacji seksualnej czy sa czynniki genetyczne czy hormonalne .

Dzień dobry!

Częściowo orientacja seksualna jest właśnie wrodzona. Nie istnieje gen odpowiedzialny za homoseksualność, nie odkryto także jak dotąd grupy takich genów, ale uznaje się, że częściowy wpływ ma czynnik genetyczny. Także hormonalny, rozwój w okresie prenatalnym itp.
Drugim elementem jest środowisko dorastania, cechy osobowości i temperamentu, ważne wydarzenia okresu dzieciństwa itp.

Każdy człowiek i każda historia jest jednak inna, stąd uogólnienia często nie przynoszą poszukiwanej odpowiedzi. Warto podjąć się refleksji nad sobą w indywidualnym kontakcie z terapeutą.

Pozdrawiam!