Co ma wpływ na takie szybkie dojrzewanie pęcherzyka?

Chciałam zapytać o interpretację wyników. Staramy się o dziecko. badania robione w 3 dniu cyklu FSH 6,53 mIU/ml LH 1,47 mIU/ml estradiol 26,89 pg/ml prolaktyna 26,74 ng/ml testosteron 31,57 ng/dl pytam dlatego że dzień później (4dc)byłam u ginekologa i pęcherzyk miał już 12 mm a w 6dc 18 mm czyli owulacja powinna być w 7 lub 8 dc. Cykle wcześniej miałam ok 15 dc. nadmieniam że od dwóch miesięcy przyjmuję również DHEA eljot. Nie wiem co może mieć wpływ na takie szybkie dojrzewanie pęcherzyka. Na teście owulacyjnym znacznik od LH nawet nie drgną - jest tylko kreska kontrolna. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje zastosować monitorowanie owulacji w gabinecie ginekologicznym a czy było badanie nasienia ?