Co mam jeść i ile, abym nie przytyła ani nie schudła? Ile czasu dziennie mam ćwiczyć?

Mam 14 lat, 167 cm wzrostu i ważę 48 kg. Wcześniej się odchudzałam i jadłam 1200 kalorii dziennie. Teraz już nie chcę się odchudzać. Tylko zachować figurę i wagę. Więc, co mam jeść i co, żebym ją zachowała? Ile czasu dziennie mam ćwiczyć? Proszę o profesjonalną pomoc.
14 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje BMI wynosi 17,26. Odpowiada to obszarowi między 10 a 25 centylem. Oznacza to szczupłą sylwetkę. Nie powinnaś się więcej odchudzać, a wręcz przybrać na masie ciała. Zapotrzebowanie kaloryczne dziewcząt w Twoim wieku kształtuje się na poziomie ok. 2400 kcal/dobę. Aby wymodelować sylwetkę, powinnaś na aktywność fizyczną przeznaczyć ok. 30 minut dziennie (o ile nie ma żadnych przeciwwskazań i długość treningów będziesz wydłużała systematycznie). Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na abccwiczenia.pl.

Jeśli chodzi o jedzenie w szkole, przykładowe zestawy na II śniadanie to:
1. Bułka pełnoziarnista, cienko posmarowana masłem, z plasterkiem chudej wędliny (np. szynki z piersi indyka/kurczaka, szynki gotowanej) i dużą ilością warzyw (mogą być zabrane oddzielnie w zamykanej miseczce, np. papryka, ogórek, pomidor). Warzywa możesz zjadać bez ograniczeń. Do takiego zestawu dobrze jest wypić niskotłuszczowy napój mleczny: kefir, maślankę (o pojemności 150 ml) lub sok wielowarzywny.
2. Jogurt odtłuszczony (150 ml) z muesli (30 g), z dodatkiem owocu (mandarynka/kiwi/pomarańcza/jabłko w ilości ok. 100 g).
3. Baton wielozbożowy z kubeczkiem jogurtu naturalnego, owoc.
4. Jogurt z ziarnami zbóż, owoc.
5. Sałatka wielowarzywna z dodatkiem np. tuńczyka czy porcji chudego mięsa - piersi z indyka, z bułką pełnoziarnistą.

W domu możesz jeść praktycznie wszystko, ale wystrzegaj się niezdrowej żywności, a więc wyeliminuj: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam

PS Dobrze gdyby efekty Twojego odchudzania zostały skonsultowane z lekarzem.