Co mam jeść przy hipoglikemii?

Witam, mam niedoczynność tarczycy, przez pół roku się odchudzałam. Teraz od około dwóch miesięcy zaczęłam jadać w miarę normalnie, dodam także, że w pracy mam prawie ciągle ruch. Nie wiem teraz, jaką dietę zastosować i co należy jeść, by ten poziom cukru w organizmie się wyregulował. Wiem to, bo robiłam badania i mam poniżej normy o znaczną ilość. Mam objawy takie, że rano zawsze muszę coś słodkiego zjeść i ciągle jestem głodna, i śpię czasem 13 godzin dziennie.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności proszę się upewnić, czy w wyniku odchudzania nie rozwinęła się u Pani niedokrwistości - w jej wyniku mogą pojawiać się niektóre z objawów, które Pani opisała. Konieczne jest również sprawdzenie poziomu hormonów tarczycy.

Jeżeli chodzi o prawidłową dietę, to w pierwszej kolejności należy wyliczyć, jakie jest Pani zapotrzebowania kaloryczne.

W skład diety węglowodany proste (czyli właśnie zawarte w słodyczach) powinny wchodzić w jak najmniejszej ilości. Węglowodany złożone powinny stanowić około 60% przyjmowanych produktów. Zawarte są one w ciemnym pieczywie, kaszach, razowych makaronach. Proszę pamiętać także o regularności przyjmowanych posiłków. Wskazane jest przyjmowanie 5 posiłków dziennie.

Więcej na temat diet znajdzie Pani w naszym portalu poświęconym cukrzycy, ale także w portalu poświęconym odchudzaniu oraz ćwiczeniom.

Pozdrawiam