Co mam myśleć o braku miesiączki i nieregularnym cyklu?

Witam, mam 21 lat, od roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Moim problemem jest, a raczej był, brak miesiączki po odstawieniu tabletek. Mianowicie pierwszego okresu dostałam w wieku 17 lat, jednak później miałam go raz na kilka miesięcy. Byłam z tym u ginekologa i zdecydowałam się na tabletki antykoncepcyjne i lekarz przepisał mi jednocześnie tabletki na wywołanie okresu. Brałam je przez okres około roku, po czym zrobiłam przerwę, a okres pojawił mi się tylko w pierwszych 2 cyklach po odstawieniu. Po półrocznej przerwie i ponownym wywołaniu okresu wróciłam do tabletek. Teraz zastanawiam się nad ich odstawieniem, jednak jeśli okresu znów nie będzie? Moja starsza siostra miała taki sam problem do momentu urodzenia dziecka. Co powinnam zrobić? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Jeśli dobrze zrozumiałam zawsze miała Pani nieregularne krwawienia miesiączkowe. Stąd, moim zdaniem, warto udać się do poradni endokrynologi ginekologicznej, aby sprawę wyjaśnić. Skoro Pani siostra miała podobne problemy, jednak zaszła w ciążę i ją donosiła, możliwe, że u Pani także nie ma powodu do obaw.