Co mam robić, aby zrzucić te 6 kg?

Witam! Mam 22 lata, ważę 59-60 kg, waga mi się ciągle waha i mam 166 cm wzrostu. Bardzo bym chciała do świąt schudnąć jakieś 6 kg. Nigdy nie chorowałam i nie miałam problemów ze zdrowiem, prowadzę bardziej siedzący tryb życia. Na śniadanie zjadam 2 parówki i bułkę, później coś podgryzę – jabłko, kanapkę, na obiad zazwyczaj to, co mama zrobi – zupa, ziemniaki, kotlet, surówka. Później znowu coś, w międzyczasie przed TV też coś zjem, jakieś czipsy. Na kolację parówki lub kanapki, to zależy. Mogę zrezygnować ze słodyczy i fast foodów, ale nie dam rady zrezygnować z pestek słonecznikowych, codziennie łuszczę paczkę, a wiem, że są kaloryczne. Waga ciągle idzie mi w górę. Boje się, że niedługo będzie ponad 60 kg. Co mam robić, aby zrzucić te 6 kg?

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. Jednak sposób odżywiania może wpłynąć na szybki przyrost tkanki tłuszczowej, dlatego zamiast stosowania diety polecam przestawienie się na zdrowe nawyki żywieniowe.

Powinnaś również uświadomić sobie, jak istotne dla Twoje zdrowia, sylwetki i samopoczucia jest właściwe odżywianie. Dieta nie powinna polegać na restrykcyjnym ograniczaniu podaży kalorii oraz pomijaniu posiłków. Najważniejsza jest regularność oraz odpowiednia motywacja. Mądra dieta nie jest trudna i nie wymaga wielu wyrzeczeń, a utrata lub utrzymanie prawidłowej masy ciała jest trwałe.

Przede wszystkim unikaj diet popularnych, których wynikiem jest efekt jo jo a także brak podstaw zdrowotnych. Wszystko zależy od Twoich chęci, dlatego nie zrażaj się drobnymi niepowodzeniami.

Na początek możesz zapoznać się ze zdrowymi zasadami żywienia i zacząć się do nich stosować. Dzięki temu uzyskasz niezbędną wiedzę potrzebną do prawidłowego odżywiania. Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej, która przyspiesza tempo przemiany materii i pozwala na efektywniejszą utratę masy ciała.

O zdrowych nawykach przeczytasz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki Przede wszystkim jednak ważna jest ilość spożywanych produktów, postaraj się nie jeść całej paczki nasion słonecznika dziennie, ale rozłóż je sobie tak, żeby starczyło na kilka dni. Nasiona i orzechy są bardzo zdrowe, jednak w większych ilościach tuczą.

Pozdrawiam