Co mam robić? Gdzie się udać ponownie?

Moja córka cierpi, a ja nie wiem, jak jej pomóc. Córka ma 16 lat, od 5 lat ma bóle w okolicach żebra, promieniujące na kręgosłup, a ostatnio promieniują wszędzie. Przeszła różne badania, nic nie wykryto. Jedni lekarze mówili, że to nerwoból, a także może to być uszkodzony nerw, jeden lekarz wysyłał nas do psychologa, bo powiedział, że córka wmawia sobie ten ból. Miała zakładane blokady, przyjmowała leki przeciwbólowe, nic nie pomagało. Jak ma napad ostrego bólu, to ma wypuklenie i jest wtedy wyczuwalny jakby guzek, raz się zdarzyło, że dostała ataku bólu u lekarza i widział te wypuklenie, zrobili jej szybko rtg docelowe, ale nic nie wyszło. Nieraz leci jej krew z nosa, a nie tak dawno miała mocny krwotok z nosa, nie mogłam go zatamować, pojechałam na izbę przyjęć, zatamowali krwotok i tego samego dnia udałam się do pediatry. Powiedział, że żyłki w nosie jej pękają i dlatego są te krwawienia. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Nie wiem jakiego rodzaju diagnostyka była do tej pory prowadzona. Myślę, że należałoby na pewno wykonać rezonans magnetyczny kręgosłupa piersiowego, pod kątem ewentualnych zmian mogących powodować takie dolegliwości. Oczywiście koniecznie morfoogię krwi z rozmazem, OB, CRP, poziom wapnia i fosforu, czynnik reumatoidalny, przeciwciała ANA oraz hormony tarczycy. Jeżeli diagmostyka nie wykaże patologii, może warto skonsultować także córkę u psychiatry/psychologa. Nie zakładam, że bóle u córki są spowodowane czynnikami psychogennymi, ale nie można tego wykluczyć. Odnośnie krwawień z nosa, należy - skonsultować się z laryngologiem, sprawdzić u córki ciśnienie (czy nie jest wysokie) i sprawdzić układ krzepnięcia/poziom plytek krwi.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.