Co mam robić, jeśli chłopak pije alkohol i oszukuje?

Mój chłopak pije i pali marchuane. Nim się poznaliśmy szybko zaszłam w ciąże. Na początku nie przeszkadzało mi to że pije. Zabroniłam mu to robić. Obiecał że nie będzie. Aż w końcu zaczął mnie okłamywać i pił w pracy bym nie widziała. Z myślą że się nie dowiem. Za każdym razem gdy się dowiaduję chcę od niego uciec, lecz on mi grozi że sobie coś zrobi i obiecuje że nie będzie..co mam robić w takiej sytuacji i?

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani, że zechciała Pani napisać, a to sygnał, że nie godzi się Pani na "bylejakość" i słusznie.
Zasługuje Pani na to, by żyć w spokojnym, wspierającym, dającym poczucie bezpieczeństwa związku (razem z Pani Dzieckiem).

Co ma Pani zrobić?

Nie mam wątpliwości, że ma Pani w sobie jeszcze dużo sił, by podjąć wyzwanie
i wysiłek sięgnięcia po tak potrzebną Pani pomoc/wsparcie specjalistyczne.
Z Pana relacji wynika, że Pani Partner nie ma w sobie gotowości, by chciał sobie pomóc.

Proszę nie zostawać w tym i z tym samej i sięgnąć po tak potrzebną Pani specjalistyczną pomoc.
Zawsze są rozwiązania i możliwości.

Dlatego już dzisiaj, proszę skorzystać z pomocnych wskazówek, kontaktując się
z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 1116 123, czynnym codziennie od 16.00-21.00 gdzie otrzyma Pani potrzebne wskazówki/informacje/wsparcie.

Może Pani skorzystać z porady/wsparcia w Grupach Wsparcia dla Osób Uzależnionych/współuzależnionych.

Podsumowując, proszę nie czekać i już dzisiaj skorzystać z tak potrzebnej pomocy dla Pani i pani Partnera.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com