Co mam robić, jeśli odczuwam ból w miejscu operacji przepukliny?

Witam, w wieku ok. 4 lat miałem przeprowadzana operacje przepukliny pachwinowej z lewej strony, byłem mały nie pamiętam szczegółów w jakim szpitalu ale chyba był to wojskowy szpital w Poznaniu z racji tego, że miałem tam wujka który był wojskowym udało się załatwić zabieg szybciej niż w moim rodzinnym mieście Płocku, niestety przepuklina odezwała się ponownie gdy miałem coś około 16-17 lat z prawej strony i wówczas tą operację miałem przeprowadzoną już w szpitalu w Płocku, od dłuższego czasu odczuwam bóle, uciski właśnie po prawej stronie najczęściej bywa tak po jakimś wysiłku ale niestety ostatnio te uciski dają o sobie znać nawet kiedy siedzę przy komputerze podczas głębszego oddechu czy kaszlnięcia. Czy jest to ryzykowne i może mieć coś wspólnego z nawrotem?

Lek. Michał Lenard

Pana objawy nie muszą oznaczać niczego groźnego, ale sugeruję skonsultowanie problemu z chirurgiem, który oceni bliznę po zabiegu i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!