Co mam teraz zrobić, jeśli opuściłam ostatnią tabletkę?

Mam pytanie. Jeżeli opuściłam 21. tabletkę (nie wzięłam jej) którą powinnam wziąć w poniedziałek 22 listopada, to czy 7-dniowa przerwę powinnam liczyć normalnie, tak jak powinnam mieć od 23-30 i 30 rozpocząć następne opakowanie? Czy jednak powinnam przerwę mieć już od poniedziałku 22 (ponieważ już nie wzięłam w ten dzień tabletki)?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie wzięcie ostatniej tabletki wiążę się z koniecznością szybszego rozpoczęcia nowego opakowania też o jeden dzień. Gdyby Pani rozpoczęła nowe opakowanie po ośmiu dniach niebrania tabletek, czyli 30, w Pani przypadku nastąpiłaby konieczność dodatkowego zabezpieczenia w pierwszym tygodniu, gdyż pojawiłoby się ryzyko wystąpienia owulacji.

Pozdrawiam serdecznie!