Co mam teraz zrobić, żeby moja cera wróciła do normalnego stanu?

Witam! Mam 20 lat, mam problem, ponieważ kilka dni temu zastosowałam domową maseczkę z drożdży. Nie zauważyłam niestety, że drożdże były przeterminowane o dwa tygodnie i na drugi dzień wyskoczyło mi mnóstwo czerwonych plam na twarzy. Wyglądam okropnie. Nie wiem, czy to istotne, ale przed feralnym zabiegiem zrobiłam sobie parówkę, żeby oczyścić pory. Dodam, że mam cerę tłustą z trądzikiem. Co mam teraz zrobić, żeby moja cera wróciła do normalnego stanu? Proszę o szybką odpowiedź i radę.
20 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
Prawdopodobnie doszło do podrażnienia skóry w wyniku zastosowanej maseczki. Jeżeli stosowała Pani po raz pierwszy tego typu maseczkę, to w przyszłości proszę unikać tego specyfiku. Jeżeli już wcześniej wykorzystywała Pani tę metodę, to prawdopodobnie zmiany wyniknęły z przekroczonego terminu przydatności.

Przede wszystkim należy unikać wszystkich substancji, które mogą dodatkowo cerę podrażnić - na przykład kosmetyki na bazie alkoholu, zabiegi mechaniczne, silny mróz lub promieniowanie słoneczne. Proszę spróbować również spożywać wapno. Jeżeli jednak objawy nie ustąpią, konieczna będzie wizyta u dermatologa i włączenie silniejszego leczenia.

Pozdrawiam

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl