Co mam zmienić, by wrócić do poprzedniego życia?

Jestem kobietą mam 23 lata. Zawsze byłam pełna życia,ambicji. Wszędzie mnie było pełno. Nie miałam dużo znajomych,ale miałam garstkę zaufanych. Chodziłam na imprezy, zawsze umiałam sobie zoorganizować czas. Od trzech lat jestem w związku z mężczyzną 24 lata. Od dwóch lat mieszkamy razem. W weekend siedzimy w domu i zabijamy czas przed tv. Jezeli jestemy zapraszani przez jego znajomych odrazu łapie mnie stres,że mój partner bedzie bardziej zwracał uwagę na inne kobiety w towarzystwie,że któraś z kobiet będzie wyglądała dużo lepiej ode mnie. Osobiscie mam powodzenie u mężczyzn, jestem atrakcyjną kobietą. Do klubu nie wychodzimy wogóle. Chodzę do pracy, którą nie dawno zmieniłam. Nie widzę w niej sensu, nie chce mi sie nawet normalnie funkcjonować. Moi znajomi odwrócili się ode mnie już nawet nie piszą czy dzwonią. Nie wiem co mam zmienić,aby wrócic do poprzedniego życia.. Zycia ktore mialo jakis sens.

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry, sytuacja którą Pani opisuje może świadczyć o tym, że związek, w którym Pani obecnie jest "zawładnął" całym Pani życiem, absorbując wszystkie inne sfery. Czasem jest tak, że w pierwszej fazie zakochania ludzie patrzą na drugiego partnera przez różowe okulary, chcą spędzać z nim cały wolny czas (często odcinają się od rodziny i znajomych), podporządkowują swoje plany planom partnera i porzucają pasje i zainteresowania. Kiedy ta faza mija, pojawiają się wówczas uczucia, o których Pani pisze, czyli poczucie samotności, smutek z powodu utraty ważnych relacji, czy brak satysfakcji z pracy. W takim przypadku warto o tym otwarcie porozmawiać ze swoim partnerem i powiedzieć mu o wątpliwościach i uczuciach oraz o tym, że chciałby Pani odnowić dawne znajomości i wrócić do pasji, które Pani porzuciła, czy inaczej spędzać wolny czas. Może uda się Państwu wspólnie znaleźć rozwiązanie. To nic złego, że po pewnym czasie trwania związku wkrada się rutyna, ponieważ związek ewoluuje i przechodzi kolejne fazy. Jeśli partnerom na sobie zależy to pomagają sobie wzajemnie odnaleźć się na nowym etapie związku, dlatego właśnie tak ważne są dialog i komunikacja.
Być może warto również, aby udali się Państwo na konsultację do psychoterapeuty par, bo u podłoża takiego stanu emocjonalnego mogą leżeć jeszcze inne głębsze przyczyny.

Pozdrawiam.

Witam, polecam wizytę u psychologa lub coacha, gdzie będziesz miała okazję popatrzeć z różnych perspektyw na poszczególne obszary swojego życia, znaleźć miejsca, które "szwankują", przyjrzeć się możliwościom ich poprawy i ustalić drogę do realizacji tych celów. Masz 24 lata, a czytając Twój wpis można mieć wrażenie, że życie już "za Tobą". Nie zgadzaj się na to- to nie koniec a dopiero początek, wszystko można zmienić i ułożyć na nowo, "po swojemu"- trzeba tylko wiedzieć w czym tak naprawdę tkwi problem. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę owocnego "odkrywania siebie na nowo".
Monika Góra
www.psycholog.mail.pl