Co mam zmienić w swoim postępowaniu, aby pozbyć się niechcianego tłuszczu?

Witam, moje BMI jest w normie (49 kg, 155 cm), jednak borykam się ze zbędnym balastem w postaci brzuszka, sporych boczków oraz tłuszczyku na ramionach. Bardzo chciałabym się tego pozbyć, ale ten brzuszek nie znika mimo wysiłku fizycznego, wyglądam jak dziecko z Bangladeszu... Raz w tygodniu chodzę na basen, codziennie spaceruję, średnio 25 min. dziennie, wcześniej chodziłam na aerobic 2 razy w tygodniu, po którym tylko się roztyłam (53kg). Jestem obecnie po proteinowej diecie, której nie byłam w stanie wytrzymać z uwagi, iż nie jadam mięsa za wyjątkiem drobiu, ale bardzo sporadycznie. Mam problemy z wypróżnianiem, dlatego jadam często owsianki z domieszką 35 g błonnika. Śniadania staram się jadać obfite: owsianka, placek owsiany i jogurt naturalny 0%, musli z wodą i miodem; potem coś przegryzam - 2 pomidory, jogurt, jakiś owoc; następnie jem obiad, najczęściej makarony z własnym sosem pomidorowym, pesto (1łyżeczka), kaszę z cebulą lub ryż z warzywami czy warzywa gotowane na parze lub smażone bez tłuszczu. Moim problemem jest napad głodu ok. 21, staram się kolację jeść do 20-tej. Jest to bułka z warzywami, płatki z mlekiem 0%, budyń. Sporo piję wody mineralnej, zielonej herbaty, czasem zwykłą herbatę, unikam kupnych napoi, pozwalam sobie na latte. Mam straszną słabość do słodyczy, do owsianki przemycam rodzynki - garstka, zdarza mi się zjeść opakowanie ciastek... Średnio 3 razy w tygodniu zjem coś słodkiego (ciastka, baton, naleśniki, budyń, ryż z mlekiem kokosowym). Jem małe porcje (uwagi otoczenia), które jednak mnie sycą. Zwracam uwagę na zawartość tłuszczu w kupowanych rzeczach. Nie choruję na nic i w rodzinie nie ma przypadku nadwagi, jedynie skłonność do tycia w okolicy brzucha. W swojej okolicy chciałam znaleźć dietetyka jednak nie udało mi się, odżywiam się względnie dobrze i nie wiem skąd moje problemy... Pozdrawiam Alicja
ponad rok temu

Witam,

Poruszyła Pani sporo problemów. Przede wszystkim chciałabym, aby się Pani zastanowiła, czy w momencie włączenia zajęć typu aerobik, zaobserwowała Pani większe łaknienie?
Być może wcale Pani nie przytyła, lecz zwiększyła się u Pani zawartość tkanki mięśniowej (jest cięższa od tkanki tłuszczowej).

W momencie podejmowania regularnych treningów, lepiej jest monitorować zmiany w obwodach ciała (chyba, że ma Pani możliwość sprawdzenia składu ciała).

Informacje odnośnie do zagrożeń związanych ze stosowaniem diety bogatobiałkowej, a taką jest właśnie dieta Dukana, znajdzie Pani na stronie:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-proteinowa

Odnośnie do napadów głodu o 21, proszę przeanalizować rozkład posiłków w ciągu dnia.
Czy jada Pani regularnie? Czy spożywa Pani wystarczającą ilość posiłków (5 dziennie)?

Odnośnie do przekąsek, polecam artykuł:
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

To, co powinno się znaleźć w Pani koszyku oddaje artykuł:
http://portal.abczdrowie.pl/czy-wiesz-co-masz-w-koszyku

Myślę, że nie powinna Pani rezygnować z zajęć aerobiku.
Polecam serwis www.abccwiczenia.pl

Proszę pamiętać, że do spalania tkanki tłuszczowej przyczyniają się zajęcia o umiarkowanej intensywności, lecz długotrwałe (tkanka tłuszczowa zaczyna być mobilizowana po ok. 30 minutach od rozpoczęcia ćwiczeń).

Pozdrawiam ciepło