Co mam zrobić, by moje nogi (uda) i pośladki były zgrabne?

Witam! Mam na imię Aneta, mam 14 lat. Ważę ok. 59 kg i mam ok. 168 cm. Pewnego dnia członek mojej rodziny zwrócił mi uwagę, że przytyłam. Bardzo mnie to zasmuciło, lecz uznałam, że nie trzeba płakać, tylko wziąć się w garść. Ograniczyłam słodycze do minimum, zaczęłam lepiej się odżywiać. Do niedawna byłam bardzo aktywna fizycznie, trenowałam piłkę ręczną, chodziłam na dodatkowe SKS-y szkolne. Lecz mój klub się rozpadł i skończyłam z trenowaniem. Jestem szczupła, nie narzekam na mój brzuch, ponieważ jest zgrabny i wysportowany. Ale odkąd przestałam trenować, moje uda i pupa zrobiły się okrągłe. Bardzo chciałabym mieć szczupłe zgrabne uda, od jakiegoś czasu zaczęłam systematycznie robić ćwiczenia na mięśnie ud i pośladków. Moje uda i całe nogi stały się bardziej umięśnione, ale to mnie nie zadowala, ponieważ chciałabym, żeby były zgrabne, a przez te umięśnione nogi wyglądam jak chłopak. I jeszcze ten cellulitis na udach. Czy są jakieś sposoby na pozbycie się go, oprócz bardzo drogich kremów? Marzę o tym, by schudnąć ok 2-5 kg. Chciałabym poznać dietę stosowną do mojego wieku. Proszę o pomoc:)

Witam,
przede wszystkim jesteś w wieku dojrzewania i zamiana sylwetki jest u Ciebie rzeczą naturalną, stajesz się kobieca i nabierasz kształtów (właśnie w okolicach bioder), dlatego nie powinnaś się tak bardzo przejmować uwagami, nawet osób bliskich.
Okres dojrzewania jest idealnym czasem na nabranie prawidłowych nawyków żywieniowych na całe życie. Dlatego zapoznaj się z nimi i postaraj zastosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki.
Jeśli chodzi o Cellulit, prawidłowe odżywianie jest istotnym czynnikiem redukującym i zapobiegającym jego powstawaniu. Dodatkowo powinnaś codziennie stosować kremy, nawet zwykłe balsamy nawilżające, a przy tym masować zwykłą ostrą szczotką do masażu.
I najważniejszym elementem jest sport. Staraj się spędzać weekendy na aktywnym wypoczynku, najlepiej na świeżym powietrzu. Na początek szybki spacer czy odśnieżanie przed domem. Dodaj do tego ćwiczenia na określone partie ciała. Idealnym sportem na ćwiczenie całego ciała jest pływanie, które uelastycznia i wysmukla sylwetkę, nie jest przy tym męczące i redukuje cellulit.
Pozdrawiam