Co mam zrobić, by nie był na mnie zły?

Witam :) Jestem nastolatką i uczęszczam do drugiej klasy gimnazjum. Od miesiąca jestem zakochana w chłopaku z trzeciej klasy i od paru tygodni się znamy — poznaliśmy się przez mojego kolegę i zaczęliśmy pisać ze sobą przez gadu-gadu. Często, gdy mówił do mnie w szkole "cześć", nie odpowiadałam i nie potrafię wyjaśnić dlaczego, również nie rozmawiałam z nim w realu, bo bałam się, że pomyśli, że mu się narzucam, ponieważ przyznałam się mu, że go kocham. Nie dał mi nawet cienia nadziei, że coś między nami będzie, ponieważ pokłóciłam się z dziewczyną z klasy, która była moją przyjaciółką, właśnie o niego — ona mówi, że on się jej podoba, a ona mu, i oni rozmawiają ze sobą w realu. Ale piszę tu po to, bo nie wiem, co mam robić. Mianowicie tydzień temu się z nim pokłóciłam, jest na mnie zły za to, że mu nie odpowiadałam 'cześć' i z nim nie rozmawiałam. Od paru dni piszemy przez gadu-gadu i ja mu mówię, jaki był powód, i proszę go o drugą szansę, ale on mówi, że już za dużo mi ich dawał, no i... postawił mi pewien warunek, który ponoć wszystko by zmienił, dałby mi tę szansę i byśmy ze sobą rozmawiali i się przyjaźnili. Nie mogę się zgodzić na jego warunek, ponieważ on chcę ze mną odbyć pierwszy raz i nie zmienia zdania już od tygodnia, upiera się tylko przy tym i koniec. Nie chce mi powiedzieć czemu, ale na pewno nie dla lansu. Mówił, żebym się zgodziła, a on nikomu nie powie... ja mu ufam, natomiast uważam, że wymaga ode mnie zbyt wiele za to, bym mogła mówić do niego 'cześć'. Nie mam pojęcia jaką mam podjąć decyzję, co sekundę mam inne myśli, bardzo go kocham i zależy mi chociaż na tej przyjaźni. Proszę bardzo o poradę w miarę szybko.

KOBIETA ponad rok temu

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,
uważam, że nie powinnaś się godzić na coś, na co nie masz ochoty. Jesteś jeszcze bardzo młoda i nie powinnaś decydować się na współżycie tylko dlatego, że chłopak od Ciebie tego oczekuje. Pamiętaj, że pierwszy raz jest bardzo ważny i warto poczekać jeszcze z podjęciem decyzji.
Musisz wiedzieć, że wraz z rozpoczęciem współżycia wiąże się również ryzyko zajścia w ciążę. Dlatego uważam, że decyzję taką należy przemyśleć. Ważne jest to, żebyś odpowiedziała sobie na pytanie, czy jesteście w stanie ponieść ewentualne konsekwencje. Zastanów się, czy chłopak, z którym nie rozmawiałaś w rzeczywistości jest tym jedynym. Być może jest to tylko chwilowe zauroczenie, po którym pojawią się kolejne.
Jeśli jednak zdecydujesz się na rozpoczęcie współżycia, pamiętaj o zastosowaniu antykoncepcji, która uchroni Cię przed ewentualną ciążą.
Pozdrawiam serdecznie