Co mam zrobić, by odzyskać jakieś uczucia?

Witam.Mój problem polega na braku uczuć,emocji.Nie czuję nic od 12 roku życia.To znaczy nic mnie nie interesuje,nikogo nie kocham,nie mam żadnych stanów emocjonalnych np dobry zły- dobryhumor.Mógłbym tylko siedzieć i gapić się w ścianę 24 h bo nic nie odczuwam również nie czuję negatywnych emocji typu złość,gniew,ból.Nie mam popędu seksualnego.Co mam zrobić by odzyskać jakieś uczucia.

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry, stan braku odczuwania, zaniku emocji może mieć bardzo różne podłoże. Napisał Pan, że rozpoczęło się to u Pana od 12 roku życia. Warto zastanowić się, czy właśnie w tym okresie Pana życia wydarzyło się coś istotnego, przełomowego, czy doświadczył Pan w tym czasie jakiejś trudnej, traumatycznej sytuacji oraz przeanalizować wcześniejsze Pana stany emocjonalne. Znalezienie przyczyny i podłoża opisanego przez Pana stanu jest kluczowe w tym, aby móc Panu pomóc. W tym celu warto umówić się na konsultację psychologiczną .
Pozdrawiam.